czwartek, 10 października 2013

Notatka urodzinowa (II).

Czas biegnie tak szybko. Dziś mija dwa lata, odkąd zaczęłam funkcjonować w blogosferze. Dwa lata, to już coś, prawda? 
Urodziny są w ogóle fajną sprawą, choć prawda taka, że im więcej razy je obchodzę, tym mniejszą przykładam do nich wagę. Dlaczego? Bo odkąd skończyłam 18 lat, a potem 20, 25 i tak dalej, zdałam sobie sprawę, że z każdym rokiem czas przyśpiesza. Poza tym nie jestem fanem fetowania rocznic, więc oprócz odnotowania faktu, że coś tam było, nawet się z tym specjalnie nie obnoszę. Zaczynam wychodzić z założenia, że w życiu człowieka powinno się celebrować te małe chwile i drobne wydarzenia, bo czasem byle drobiazg potrafi ucieszyć i poprawić humor.
Z blogiem jednak to zupełnie inna sprawa. O takich rocznicach warto wspominać, bo żyjący w sieci twór napędzany naszym czasem i emocjami jest dowodem naszej wytrwałości i pewnej wierności raz rozpoczętemu zadaniu. 
Blog uczy mnie otwierania się na świat i ludzi, bo z tym czasem mam kłopot. Cierpliwość monitora, który traktuję, jak zastępcę notesu, jest niesamowita i niewyczerpana i to jest dla mnie bardzo ważne. 
Internetowy dziennik czy to książkowy, kosmetyczny czy filmowy jest znakiem obecności w sieci, dowodem na to, że mamy potrzebę dzielenia się naszymi przemyśleniami z innymi. 
Blog uczy dystansu i dobitnie uświadamia, że to co się robi, powinno się przede wszystkim robić dla siebie i we własnym, indywidualnym tempie. Tego nauczył mnie ostatni rok. 
Nie ścigam się z nikim, czytam to co lubię i jak lubię. Gdy przypadkiem poznam kogoś miłego, cieszy mnie to ogromnie, bo jest to zwyczajnie miłe i cenne. Ten rok zaowocował kilkoma takimi przyjaźniami i ku mojej radości, rozwijają się one. 
Czego bym sobie życzyła? 
W zasadzie jestem bardzo zadowolona z tego co mam i jak jest teraz. 
Myślę nad zrobieniem jakiegoś fajnego szablonu, ale do tego jest mi potrzebny ktoś kompetentny, bo sama jestem w tym noga.
A poza tym jest dobrze. I oby tak było dalej.

13 komentarzy:

 1. GRATULUJĘ i kolejnych lat..może...22 blogowania. No i samej radości z tego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego najlepszego z okazji blogowych urodzin i życzę samych dalszych przyjemnych lat w rozwijaniu swojej blogowej pasji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oby blogowanie nadal sprawiało ci mnóstwo przyjemności, bo przecież to sedno tej całej kwestii :) Spełnienia marzeń!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję urodzin bloga, sama niedawno też obchodziłam kolejną rocznicę, więc wiem, że czas mija bardzo, bardzo szybko :) Mam nadzieję, że nadal będziesz prowadzić bloga z zaangażowaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dwa lata mojego bloga miną w marcu. Też nie wiem, kiedy ten czas minął... A Tobie gratuluję i życzę wielu sukcesów! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie dwa lata to nie byle co, szczególnie, że nie są to puste dni tylko za każdym razem coś ciekawego wrzucasz na bloga - tak trzymać ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję :) życzę dalszych owocnych latek blogowania.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję rocznicy :) I oby było ich jeszcze wiele.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję wytrwałości i życzę kolejnych lat udanego blogowania :)

  OdpowiedzUsuń

Co jednemu się podoba, drugiemu nie musi i na odwrót. Szanujmy się wzajemnie wyrażając własne opinie.
Wszystkie komentarze o treści obraźliwej, wulgarnej i tym podobnej będą usuwane.
Jeśli nie potrafisz wyrazić własnego zdania, bez obrażania drugiej osoby, to lepiej nie wyrażaj go wcale.