niedziela, 30 lipca 2017

Jennifer Probst: Dotyk miłości

Autor: Jennifer Probst
Tytuł: Dotyk miłości
Seria: Searching for, t.1
Stron: 416
Wydawca: Akapit Press


Na lekturę książki Dotyk miłości zdecydowałam się będąc trochę na fali innego cyklu tej autorki zatytułowanego Marriage to a billionaire. Spodobał mi się lekki styl pisania J. Probst, kreacje sympatycznych bohaterów i to, że książki pochłaniało się właściwie jednym tchem. W ten sposób trafiłam na Dotyk miłości. 

Krótko na temat fabuły. 
Kate Seymour prowadzi małe biuro matrymonialne. Wspólnie z dwiema przyjaciółkami Kennedy i Arilyn łączy ze sobą ludzi, wzmacniając ich pewność siebie i budując w nich poczucie własnej wartości. Jest w tym odrobina magii, Kate posiada bowiem dziedziczony w jej rodzinie dar dotyku, który pozwala jej rozpoznawać, czy dane osoby do siebie pasują. Kobieta jest w tym świetna, jednak sama jeszcze nie spotkała swojego wybranka. Jak to mówią, szewc bez butów chodzi.

Slade Montgomery to wygadany prawnik i nadopiekuńczy starszy brat. Nie wierzy w miłość, stałe związki, ani żadną magię. Ponieważ jednak obawia się o swoją młodszą siostrę, która właśnie została klientką biura, postanawia zdemaskować, jak sądzi, cyniczne naciągaczki i sam też zostaje klientem Kate i jej przyjaciółek.

Książka jest zabawna, naprawdę zabawna i to w bardzo zwyczajny, prosty sposób. Bawią bohaterowie i ich przemyślenia, a kolorytu całości dodają męski punkt widzenia Slade'a oraz mama głównej bohaterki, która jest wyzwoloną seks terapeutką i ostatnią wielką hippiską Nowego Jorku.

Za serce chwycił mnie także wątek niepełnosprawnego psa Kate, uratowanego od śmierci Roberta. Starania Kate, by utrzymać psa w dobrym zdrowiu oraz jej zaangażowanie nieraz wyciskały mi łzy z oczu. Najciekawsze jest jednak to, że prawdziwy Robert istnieje naprawdę, a jego zdjęcia można obejrzeć na Fb pod adresem RobertPetsAlive.

W trakcie lektury okazało się, że cykl jest właściwie spin-offem serii Marriage to a billionaire. Pojawiają się tutaj nie tylko znani już z poprzedniego cyklu bohaterowie: Aleksa, Karina, Maggie, Michael i Nick. Jedna z postaci drugoplanowych Gen, okazuje się młodszą siostrą Aleksy. Obecnie Gen to już kobieta po studiach, zaangażowana w pracę lekarza. Dowiedziałam się też, że to jej i Wolfowi (uratowanemu życiowo przez Sawyera Wellsa) będzie poświęcony kolejny tom serii, co bardzo mnie ucieszyło, bo widać, że te dwie postaci mają potencjał i głębię. Uwielbiam takie nawiązania i połączenia.
W miejscowej taniej księgarni Kate znajduje też znaną nam już fioletową książkę i postanawia z niej skorzystać. Miło wiedzieć, że tomik znów trafia do obiegu i pomoże zyskać wiarę w siebie kolejnym zagubionym kobietom. Swoją drogą tak mi przyszło teraz do głowy, że fajnie byłoby gdyby tomik trafił kiedyś w ręce zagubionego pana, bo kto powiedział, że panowie nie mogą rzucać czarów i szukać swojej bratniej duszy? 

Książka, krótko mówiąc, jest super. Romantyczna, zabawna i wzruszająca. Polecam. To idealna lektura na upalne lato, w końcu każdy potrzebuje w życiu trochę magii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co jednemu się podoba, drugiemu nie musi i na odwrót. Szanujmy się wzajemnie wyrażając własne opinie.
Wszystkie komentarze o treści obraźliwej, wulgarnej i tym podobnej będą usuwane.
Jeśli nie potrafisz wyrazić własnego zdania, bez obrażania drugiej osoby, to lepiej nie wyrażaj go wcale.