Moje czytelnicze wyzwanie

Pod koniec minionego roku udało mi się okazyjnie czyli tanio kupić brakujące tomy cyklu Miecz prawdy. Tym sposobem nie mogłam już dłużej odkładać lektury. Ponieważ jednak nie jest ona łatwa, a książki są dość grube doszłam do wniosku, że dam sobie na ich przeczytanie więcej czasu. 11 części w 11 miesięcy tego roku. Być może dzięki feriom i wakacjom uda mi się przeczytać cykl szybciej, ale niezbędne minimum to jedna książka miesięcznie. W ten sposób cykl mnie, mam nadzieję, nie znuży i będę mieć czas również na inne książki. Pomysł ten, a wpadłam na niego zupełnie przypadkiem, cieszy mnie bardzo, bo zazwyczaj jak ognia unikam wszelkiego planowania. 
Poniżej kilka słów na temat autora cyklu oraz lista tytułów, składających się na Miecz prawdy. Po zamieszczeniu każdej kolejnej recenzji tytuł zostanie podlinkowany, by zainteresowani mogli się zapoznać z moimi wrażeniami z lektury. 

Terry Goodkind ur. 1948 w Omaha. Amerykański pisarz, autor serii high fantasy Miecz prawdy, która według danych z 2008 roku została sprzedana w 25 mln egzemplarzy. 
Pisarz bardzo ceni swoją prywatność, dlatego nie wiadomo dokładnie, gdzie mieszka. Znana jest jedynie ogólna informacja, że w zachodniej części USA.Na cykl Miecz prawdy składają się następujące części:
Pierwsze prawo magii  (1998) Recenzja
Kamień łez (2000) Recenzja
Bractwo czystej krwi (2000) Recenzja
Świątynia wichrów (2000) Recenzja
Dusza ognia (2000) Recenzja
Nadzieja pokonanych (2001) Recenzja
Filary świata (2002)
Bezbronne imperium (2004)
Fantom (2005)
Pożoga (2007)
Spowiedniczka (2008)