piątek, 27 kwietnia 2018

Valentina Fast: Royal 2. Kraina z jedwabiu. Przedpremierowo!

Autor: Valentina Fast
Tytuł: Royal 2.
Kraina z jedwabiu
Stron: 233
Data premiery:
09.05.2018
Wydawca:
Media RodzinaRywalizacja o względy przystojnych młodzieńców wreszcie nabiera tempa. Dziewczęta dwoją się i troją, by zdobyć ich względy. W ruch idą powłóczyste spojrzenia, seksowny krok i kocie ruchy. A Tania daje się porwać uczuciom do atrakcyjnego, aczkolwiek trochę opryskliwego Philipa. Nie interesuje jej, czy chłopak jest księciem, czy nie, bo tak naprawdę sama zaczyna wątpić, czy dworskie, pełne intryg życie jest dla niej. Tak w skrócie przedstawia się fabuła drugiej części nowego cyklu dla młodych czytelniczek. Cyklu utrzymanego w klimatach historii o Kopciuszku, który musi wygrać zaciętą rywalizację, się stać księżniczką. Tutaj nie ma już znanych schematów z balem czy pantofelkiem. W nowoczesnej odsłonie klasycznej bajki, dziewczęta muszą zawalczyć o pozycję na dworze królewskim i nie będzie to walka fair play. Stare przysłowie mówi, że w miłości i na wojnie są dozwolone wszystkie chwyty i tak też będzie tutaj. 


Druga część cyklu zatytułowana Kraina z jedwabiu daje nam szerszy wgląd w historię Vittery, poznajemy kulisy powstania kraju pod kopułą i kilka cennych faktów. Tym samym jednak mnożą się tajemnice. Wspólnie z Tatianą odkrywamy, że państwo to wcale nie jest jedyne i że poza kopułą jednak coś jest. Jak wygląda prawda? Na jej odkrycie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. 
Dziewczęta ulegają porywom serca. Nowa przyjaciółka Tani, Claire wzdycha do sympatycznego Fernanda, a sama Tania zawróci w głowie aż dwóm chłopcom. Wychowana pod kloszem przez despotyczną ciotkę, niedoświadczona i naiwna dziewczyna wpada w wir uczuć, o których dotychczas nie miała pojęcia. Tatiana jest bardzo prawdziwa w swoich odczuciach; raz jest zazdrosna, za chwilę zła na Philipa, nie potrafi z nim szczerze porozmawiać ani konkretnie się określić. Takie są współczesne nastolatki i akurat takie przedstawienie stanów ducha dziewcząt udało się autorce znakomicie. Jedwab ma bardzo szerokie znaczenie symboliczne; to pragnienia, ambicje i pogoń za nimi, a także gwałtowne, niezaspokojone uczucia. I o tym właśnie jest ta książka. Zamknięte pod kopułą królestwo. Narastające sekrety, albowiem nic tu nie jest tak idealne, jak się początkowo wydawało. Piękne, ambitne kandydatki na żonę dla księcia. I książę, a właściwie nie jeden, a czterech przystojnych młodzieńców. A w tym wszystkim pogodna i zaradna Tatiana. Czy odkryje tajemnicę Vittery? Czy pójdzie za głosem serca, czy też może wygra rozsądek i młoda twórczyni biżuterii wróci do swojego bezpiecznego świata? To okaże się wkrótce, gdy do rąk czytelników trafi część trzecia. A na razie polecam lekturę części drugiej Kraina z jedwabiu. To bardzo przyjemna w odbiorze powieść młodzieżowa. Każdy kto lubi historie o kobiecej rywalizacji, pierwszych porywach emocji i serc, może z powodzeniem zabrać się za czytanie pierwszej i drugiej części Royal

Dziękuję!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co jednemu się podoba, drugiemu nie musi i na odwrót. Szanujmy się wzajemnie wyrażając własne opinie.
Wszystkie komentarze o treści obraźliwej, wulgarnej i tym podobnej będą usuwane.
Jeśli nie potrafisz wyrazić własnego zdania, bez obrażania drugiej osoby, to lepiej nie wyrażaj go wcale.