środa, 9 września 2020

Elle Kennedy & Sarina Bowen: Zostań

 

Autor: Elle Kennedy & Sarina Bowen

Tytuł: Zostań 

Seria: Hokeiści, t. 2 

Stron: 301 

Wydawca: NieZwykłePowieść Zostań efekt współpracy Elle Kennedy i Sariny Bowen przeczytałam równie szybko, jak część pierwszą Dobry chłopak.

Matt Erikson, gracz hokejowej drużyny Toronto trafia na życiowy zakręt. Jedyna obecnie bliska mu osoba, z którą szczerze rozmawia, to anonimowa dla niego pracownica biura, z którego usług korzysta. To dzięki niej ma urządzone mieszkanie, wyprowadzanego psa, czy kupiony prezent dla córek. To takie wszechstronne pośrednictwo z bardzo szerokim zakresem usług.

Drugi tom Hokeistów pt. Zostań jest miłym zaskoczeniem, głównie dlatego, że bohater jak na standardy tego typu historii jest stary. Erikson ma ponad 30 lat i sam przyznaje, że w obecności kolegów, którzy mają lat dwadzieścia parę czuje się bardzo staro. Oprócz tego ma wrażenie, że oprócz sukcesów sportowych, niewiele osiągnął w życiu. Jego małżeństwo się rozpadło, jak sądzi, głównie z jego winy, była żona ogranicza mu kontakty z córkami, a on czuje się samotny i niepotrzebny. Słabo, prawda?

W przypływie potrzeby bliskości drugiej osoby, Matt postanawia odkryć tożsamość Hottie, z którą od roku wymienia maile.  Tymczasem Hottie już od pewnego czasu podejrzewa, że sympatyczny klient, z którym pisze, to Matt Erikson. Stuprocentowej pewności nie ma, ale wiele na to wskazuje.

Główna para bohaterów ma już za sobą poważne kilkuletnie związki i niezły bagaż doświadczeń. To miła odmiana. Cieszę się, że autorki poszły  w tę stronę Współczesne związki rozpadają się w zastraszającym tempie, a przecież nie znaczy to, że osoby, które w tych związkach były, mają tylko same wady.

Hailey, w sieci Hottie, wciąż prowadzi firmę z byłym mężem i aż drży na myśl, że mogłaby go stracić jako przyjaciela. On zresztą ma podobne odczucia. Oboje są w porządku, jednak związek nie był im po prostu pisany.

Matt, pomimo kłód pod nogi, jakie rzuca mu była żona, stara się utrzymywać kontakt z córkami, choć gra w drużynie, często mu to uniemożliwia. Z biegiem czasu okaże się, że i jego była żona nie jest taką jędzą za jaką ją mamy. Być może czasem niespełnione wymagania, jakie stawiamy partnerowi czynią nas zgorzkniałymi i trudnymi w kontaktach.

Fabuła Zostań skupia się na budowaniu nowej relacji, po trudnym rozwodzie. Towarzyszące temu obawy, zwłaszcza Matta, pokazują jak trudno zacząć od nowa. Wracają wątpliwości, narasta strach, że sytuacja się powtórzy. Nie oznacza to jednak, że nie warto próbować ponownie.

W drugiej części serii spotykamy ponownie przezabawnego Blake’a oraz naprawdę przesympatyczne WAGs, które doskonale rozumieją, że cena za dobre życie, jakie mają, bywa niekiedy wysoka. Mężów często nie ma w domu, a gdy wracają, często są tak zmęczeni, że nie są w stanie być mężami. Ale WAG s o tym dobrze wiedzą. Są dobrymi żonami, ale też pomysłowymi,  wiernymi przyjaciółkami.

Po lekturze drugiego tomu stwierdzam, że seria Hokeiści zalicza się do moich ulubionych. Zastanawiam się też, kto będzie bohaterem kolejnej części?

Polecam powieść Zostań. To ciepła, mądra historia o tym, że o drugą osobę warto zawalczyć, bo można tylko zyskać.

1 komentarz:

  1. O, nie wiedziałam, że ten duet wydawany jest w Polsce, a kiedy przeglądałm Goodreads ich ksiązki wpadły mi w oko. Chętnie sięgnę po ten cykl :)

    OdpowiedzUsuń

Co jednemu się podoba, drugiemu nie musi i na odwrót. Szanujmy się wzajemnie wyrażając własne opinie.
Wszystkie komentarze o treści obraźliwej, wulgarnej i tym podobnej będą usuwane.
Jeśli nie potrafisz wyrazić własnego zdania, bez obrażania drugiej osoby, to lepiej nie wyrażaj go wcale.