wtorek, 14 maja 2013

Melissa Marr: Opiekunka grobów - Zapowiedź Wydawnictwa REPLIKA.

W niezwykle spokojnym miasteczku Claysville dochodzi do brutalnego morderstwa. Maylene Barrow, kobieta pielęgnująca wszystkie cmentarze w mieście, zostaje znaleziona we własnej kuchni w kałuży krwi. Ale szeryf nie przeprowadza śledztwa. Do Claysville przybywa Rebeka, przybrana wnuczka Maylene. Z lotniska odbiera ją Byron, syn przedsiębiorcy pogrzebowego, zakochany w niej bez pamięci. Obydwoje mają za sobą osiem lat życia poza miasteczkiem, unikania siebie i rozmów o wzajemnej miłości, obydwoje też odczuwają niezrozumiałą ulgę, wkraczając w granice Claysville. Wydarzenia przyspieszają, zdarzają się kolejne brutalne napaści, a Rebeka i Byron zaczynają odkrywać, że ich miasteczko rządzone jest w myśl dość niezwykłych zasad. Dowiadują się też, że dziedzicznie przypadają im obojgu bardzo ważne funkcje, zapisane w dziwacznym kontrakcie sprzed 300 lat. Ona musi przejąć po zmarłej babci funkcję Opiekunki Grobów, a on - po ojcu - rolę Grabarza i jej opiekuna. Spokój i bezpieczeństwo Claysville zależą od tego, czy ta para wypełni swe role starannie. "Opiekunka Grobów" to romantyczny horror albo romans z elementami grozy w tle. Para głównych bohaterów musi odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: czy kochają się, bo tak za nich ustalono, czy też ich miłość jest autentyczna i pomoże im w misji utrzymania ładu w świecie zmarłych.

Nikt tak nie kreuje światów, jak Melissa Marr.
Charlaine Harris

Marr serwuje ekscentryczne dark fantasy ukształtowane wokół tematów przeznaczenia, wolnej woli i zombie... Dobrze nakreśleni bohaterowie i ich burzliwe relacje sprawiają, że opowieść tętni własnym życiem.
Publishers Weekly

Zapowiada się dość ciekawie. Co o tym sądzicie?

8 komentarzy:

 1. Niecierpliwie czekam na premierę tej książki!
  Pozdrawiam.

  PS obserwuję i zapraszam do mnie ; )

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja koniecznie muszę mieć tę ksiązkę. Zapowiada się naprawdę znakomicie i mam nadzieję, że tak faktycznie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam już o niej, ale byłam pewna, że premiera jest przełożona na termin dalszy niż maj. Może coś się ostatnio zmieniło ?
  Fajnie, gdyby wyszła wcześniej :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi interesująco, ale z decyzją o przeczytaniu poczekam na pierwsze recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. wyjątkowo intrygujący tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem bardzo ciekawa tej książki :)

  OdpowiedzUsuń

Co jednemu się podoba, drugiemu nie musi i na odwrót. Szanujmy się wzajemnie wyrażając własne opinie.
Wszystkie komentarze o treści obraźliwej, wulgarnej i tym podobnej będą usuwane.
Jeśli nie potrafisz wyrazić własnego zdania, bez obrażania drugiej osoby, to lepiej nie wyrażaj go wcale.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.