środa, 9 grudnia 2015

Kolorowanka Motyle od Wydawnictwa Vesper

Typ: Kolorowanka Motyle
Liczba kart do pokolorowania: 44
Wydawca: Vesper
Motyl, z racji swoich życiowych przemian, ma bardzo bogatą symbolikę. Uosabia nie tylko ulotne piękno i delikatność, ale też niezależność, wolność, nieśmiertelność.  Motylom przypisuje się także próżność, znikomość i brak stabilizacji czy też dłuższego zaangażowania się w cokolwiek. W sumie każdy może się w motylach dopatrzeć czego innego, ale prawda jest taka, że jest ich mnóstwo i co jeden, to piękniejszy, a przedmiotem kolorowania są istotnie bardzo wdzięcznym. 
Dziś kolej na wrażenia ze spotkania z czwartą już kolorowanką od wydawnictwa Vesper. Były już motywy roślinne, ptasie, rybie, teraz czas na motyle. 


Niniejszy zbiór zawiera 44 karty do pokolorowania. Umieszczony na samym początku spis rycin wraz z pomniejszonymi ilustracjami, pozwala na dokonanie wyboru, od czego chciałoby się zacząć i nie jest to wybór prosty, bo ilustracje są przepiękne. Zwolennik każdego koloru i najbardziej niezwykłego połączenia barw znajdzie tu coś dla siebie. 
Zawarte z tym zbiorze ryciny pochodzą  z dzieła pt. Biblioteka przyrodnika sir Williama Jardine'a. Autorem ilustracji jest szwagier Jardine'a William Lizars.

Układ ilustracji jest taki sam jak w poprzednich kolorowankach. Po lewej stronie mamy oryginalną, barwną rycinę, po prawej kontur do pokolorowania. Na rysunkach znajdują się nie tylko motyle, ale też przeróżne gąsienice, a wszystko to na tle dzikiej przyrody, w naturalnym środowisku tych stworzeń. 
Kolorując motyle, nie mogłam przejść obojętnie obok traw i kwiatów i zostawić ich bez braw, zwłaszcza że na zielonej czy brązowej łodyżce taki motyl czy gąsienica prezentują się o wiele lepiej i wyraźniej. 
Czy Motyle odstresowują? Moim zdaniem jak najbardziej. Nie wiem już, czy to kwestia motyli, czy samego kolorowania, ale dobieranie barw, oznaczanie konturów, by rysunek był lepiej widoczny i sama czynność kolorowania, naprawdę dużo mi dały. Skupienie się na jednej czynności, przez wielu uważanej za dziecinną i błahą, naprawdę pozwala zapomnieć o stresach dnia codziennego. Kończąc kolorowanie czułam się jakaś taka lżejsza i miałam poczucie, że zrobiłam coś fajnego. 


Tym razem do kolorowania użyłam tradycyjnych kredek, korzystałam także ze świecowych, a do zaznaczenia konturów czy małych elementów użyłam żelopisów, które świetnie się w tym przypadku sprawdzają.
Przy następnej ilustracji chcę także wypróbować pastele olejne. 
Po Roślinach kwitnących, uznaję Motyle za moją ulubioną tematycznie kolorowankę. Jest naprawdę świetna i polecam ją każdemu bez względu na wiek. W tej kategorii nie ma limitów!


 Dziękuję!


Kolorowanki Wydawnictwa Vesper
Rośliny Kwitnące | Ptaki  | Ryby | Motyle


3 komentarze:

  1. Nie wiem czy już Ci to pisałam, ale choruję na manualne beztalencie... więc tą kolorowankę sobie raczej odpuszczę. Nie mniej - do kolorowania motyle piękne!

    OdpowiedzUsuń
  2. Coraz bardziej się skłaniam w stronę tego typu kolorowanek :)

    OdpowiedzUsuń

Co jednemu się podoba, drugiemu nie musi i na odwrót. Szanujmy się wzajemnie wyrażając własne opinie.
Wszystkie komentarze o treści obraźliwej, wulgarnej i tym podobnej będą usuwane.
Jeśli nie potrafisz wyrazić własnego zdania, bez obrażania drugiej osoby, to lepiej nie wyrażaj go wcale.