niedziela, 24 listopada 2019

Sabrina Jeffries: Czego pragnie mężczyna

Autor: Sabrina Jeffries
Tytuł: Czego pragnie mężczyzna
Seria: Książęcy detektywi, t.1
Stron: 392
Wydawca: BIS
Serią Książęcy detektywi Sabrina Jeffries nie odchodzi daleko od miejsc, które czytelnik poznał czytając Diablęta z Hallstead Hall. W wypowiedziach bohaterów wciąż przewija się Bow Street, a główny bohater jest dobrym przyjacielem Gabriela Sharpe'a.
Maxymilian Cale, publicznie książę Lyons jest człowiekiem bogatym i wpływowym. Jest drugim synem, a majątek i tytuł odziedziczył dlatego, że pierworodny syn jego rodziców, Peter zmarł w wyniku porwania. Najkrócej mówiąc. Dlatego, gdy pojawia się poszlaka świadcząca o tym, że Peter jednak może żyć, Max postanawia to sprawdzić, bo w końcu mogłoby to zmienić całe jego życie. W tym celu udaje się do domu człowieka, który może posiadać na ten temat pewne informacje. Tristana Bonnaud nie ma jednak w domu, a jego zuchwała siostra nie chce nic zdradzić z obawy o los brata. Mało tego proponuje księciu wspólną podróż do Francji celem wyjaśnienia sprawy obu braci. Tak zaczyna się wielka przygoda i romans, bo wiadomo, że uniknąć się go nie da. 

Autorce udało się wykreować naprawdę interesującą parę bohaterów. Każde z nich nosi w sobie ciekawą historię, ale razem stanowią mieszankę wybuchową; zabawną, błyskotliwą, słowem aż między nimi iskrzy i chce się o tym czytać.

Lissette Bonnaud jest nieślubną córką. Jej matka przez wiele lat była utrzymanką bogatego hrabiego, który nie zamierzał, a potem nie zdążył się z nią ożenić. Jego śmierć pozostawiła rodzinę na bruku, a brata Lissette, Tristana niejako zmusiła do wyjazdu z Anglii. Za wszystkimi nieszczęściami, które dotknęły rodzinę stał pierwszy syn hrabiego George. Na szczęście dla rodziny, drugi syn Dominic, zwany przez bliskich Domem okazał się dla nich wielkim wsparciem. Bycie nieślubnym dzieckiem, bękartem, jak to w tamtych czasach nazywano, było trudne. Lissette nie tylko musiała znosić szykany ze strony mieszkańców wioski, ale też nieprzystojne propozycje ze strony mężczyzn. Zupełnie jakby bycie pozamałżeńskim dzieckiem na starcie pozbawiało ją godności. 

Max, jako drugi syn zawsze czuł się niekochany. Porwany brat, który nigdy się nie odnalazł, zawsze był tym cenniejszym dla rodziców. W dodatku patrząc na chorobę ojca i jego szaleństwo, mężczyzna obiecuje sobie, że nigdy się nie ożeni, a jeśli by już musiał, to tylko z rozsądku. 

Spotkanie tych dwojga owocuje nie tylko szaloną przygodą w podróży do Francji. Oboje przekonują się, że czasem warto zaufać drugiej osobie; być może wtedy nasze problemy wydadzą się mniejsze lub łatwiejsze do pokonania. 

Czego pragnie mężczyzna to naprawdę dobry początek serii Książęcy detektywi. Drugoplanowi bohaterowie świetnie rokują jako postaci prowadzące następnych historii, czekam niecierpliwie na lekturę tej z Domem w roli głównej, ale i Victor bardzo mnie zaciekawił.
Całość, jak zawsze u Sabriny Jeffries, zabawna, przyjemna w odbiorze, lekka i urocza. W sam raz na urlop, gdy najdzie chęć na romans w historycznym kostiumie.

1 komentarz:

Co jednemu się podoba, drugiemu nie musi i na odwrót. Szanujmy się wzajemnie wyrażając własne opinie.
Wszystkie komentarze o treści obraźliwej, wulgarnej i tym podobnej będą usuwane.
Jeśli nie potrafisz wyrazić własnego zdania, bez obrażania drugiej osoby, to lepiej nie wyrażaj go wcale.