wtorek, 11 listopada 2014

Splątany warkocz Bereniki - Zapowiedź Papierowego Księżyca

Już w przyszłym tygodniu swoją premierę będzie miała nowa pozycja książkowa wydawnictwa Papierowy Księżyc. Dla czytelników spragnionych emocji, porywów ciała i duszy ta książka może być idealnym rozgrzewaczem na mgliste, jesienne wieczory. A o jakiej książce mowa?Berenika ma 28 lat, mieszka w Krakowie, jest prawnikiem w prywatnej firmie, no i może trochę tęskni za miłością. Gdyby to była bajka dla grzecznych dziewczynek, pojawiłby się teraz książę na białym koniu i żyliby długo i szczęśliwie.

Ale to nie jest bajka dla grzecznych dziewczynek, bo rycerz jest… no właśnie, kim on dla niej jest? I jak ich kontrowersyjny związek wytłumaczyć innym? Przyjaciołom, rodzinie... A przede wszystkim sobie.

Wydaje się, że w takiej sytuacji półtoraroczny kontrakt Piotra w Australii jest wybawieniem albo odroczeniem kary.

Berenika zostaje sama w wielkim mieszkaniu ukochanego i jakoś musi wypełnić samotne miesiące. Gdyby kierowała się rozsądkiem, nigdy w jej domu nie pojawiliby się dwaj lokatorzy i może nie zrobiłaby tylu głupstw.

Ale Berenika nigdy nie była rozsądna, dlatego plącze nici swojego życia w wyjątkowo skomplikowaną materię. Kocha, tęskni i próbuje przeczekać. A czeka wyjątkowo nerwowo i niekonsekwentnie...

19 listopada czyli w przyszłą środę...

Tytuł: Splątany warkocz Bereniki
Autor: Anna Gruszka
Format: 143x205
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-61386-53-7
Liczba stron: 600
Cena: 39,90

 
Splątany warkocz Bereniki” to debiutancka powieść Anny Gruszki, która ma szansę okazać się jedną z najgorętszych polskich powieści ostatnich lat.
Mimo dużej intensywności scen erotycznych „Splątany warkocz Bereniki” nie jest kolejną kopią „Pięćdziesięciu twarzy Greya”.
Historia Bereniki – choć również skrząca się zmysłowością i nieokiełznaną erotyką – to opowieść rozpięta na dużej palecie emocji, nasycona tęsknotą, żarem uczuć i trudnymi życiowymi wyborami.
Ale to także powieść o samotności i desperackiej próbie otwarcia się na głos swojego serca, choć przez wiele lat starało się ten głos ignorować.

 
Splątany warkocz Bereniki” to rozpalająca zmysły historia dziejąca się we współczesnym Krakowie i po części w Australii.
Opowieść o pragnieniu prawdziwego uczucia skrywanego za zasłoną pracoholizmu, imprezowania, szybkiego seksu i przypadkowych relacji.
Odważna opowieść dla odważnych kobiet.


Przyznam, że sama raczej po nią nie sięgnę, gdyż za tego typu historiami nie tyle nie przepadam, ile nie mam dla nich cierpliwości. Wiem jednak, że są czytelnicy, którzy takie historie wręcz uwielbiają, wszak święta prawda, że o gustach się nie dyskutuje, dlatego stąd dziś ten post.
To jak? Macie smaka? Sięgniecie?

6 komentarzy:

 1. Też nie sięgnę, choć dostałem taką propozycję. Przeczytałem fragment i nie, to nie moja działka :D Ale chętnie poznam opinie innych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kompletnie nie mam ochoty. Opis brzmi głupio i ta okładka...

  OdpowiedzUsuń
 3. Hm.. Okładka może i ładna jest, ale sięgnąć na pewno nie sięgnę. To nie dla mnie. Wole coś innego no. kryminały, sensacje/thrillery, horrory i przede wszystkim fantastykę/science-fiction. [ Aleja Recenzji ]

  OdpowiedzUsuń
 4. a ja chętnie sięgnę. ciekawi mnie wszystko co nowe, więc czemu nie :)

  OdpowiedzUsuń

Co jednemu się podoba, drugiemu nie musi i na odwrót. Szanujmy się wzajemnie wyrażając własne opinie.
Wszystkie komentarze o treści obraźliwej, wulgarnej i tym podobnej będą usuwane.
Jeśli nie potrafisz wyrazić własnego zdania, bez obrażania drugiej osoby, to lepiej nie wyrażaj go wcale.