czwartek, 17 listopada 2016

Erotyczna rewolucja w zaścianku czyli Jak urządzić orgię w małym mieście

Reżyseria: Jeremy Lalonde
Scenariusz: Jeremy Lalonde
Obsada: Jewel Staite, Enis Emser, Katherine Isabelle, Mark O'Brien, Luren Lee Smith i inni.
Czas trwania: 101 min.
Gatunek: komedia obyczajowa12 lat wcześniej Cassie wyjechała z rodzinnego miasteczka z opinią nierządnicy. No cóż, w małych mieścinach reputacja człowieka często tworzy się na podstawie młodzieńczego wyskoku, który potem ani rusz nie chce zostać zapomniany. 
Teraz po upływie tego czasu Cassie wraca, by urządzić zmarłej matce godny pochówek. Ten powrót będzie utrzymany w słodko-gorzkim klimacie, głównie ze względu na spotkanie z byłym ukochanym, obecnie mężem licealnej zołzy. Zupełnie niespodziewanie wywiązuje się zażarta dyskusja na temat pruderii mieszkańców małych miast i od słowa do słowa staje na tym, że bohaterowie pod kierunkiem merytorycznym Cassie urządzą orgię. Co z tego wyniknie? Doprawdy trudno przewidzieć wyniki. 


Bohaterowie, ludzie koło trzydziestki, są tak zwykli, jak tylko można być. Łączy ich jedno; pragnienie przeżycia czegoś zakazanego oraz brak umiejętności wcielenia tego w życie. Sporo tu także kłopotów z porozumieniem, bo w sumie, gdyby niektórzy usiedli i szczerze ze sobą porozmawiali, w ogóle nie musieliby brać w tym wszystkim udziału. Sfrustrowana mężatka czująca przymus zajścia w ciążę i jej ciamajdowaty mąż prawnik. Właściciel sklepu z winylami i jego pracownica, kiedyś jego babysitter. Pracownicy agencji nieruchomości, burmistrz Hindus oraz podstarzały miłośnik gier wciąż mieszkający z matką. A do tego, niczym wisienka na torcie, nieśmiała felietonistka, z małym, wstydliwym sekretem.  Czy tacy ludzie nadają się do zrobienia orgii, a co dopiero do udziału w niej? 

Od razu powiem, że film Jeremey'ego Lalonde jest obrazem dla cierpliwych widzów, których dodatkowo nie zniesmaczą sceny rozbierane, czy mocno erotyczne. Jeśli kogoś rażą słowne aluzje, często bardzo dosadne, nie lubi scen typowo nastawionych na seks, to niech lepiej sobie ten film daruje. 
Jeśli jednak erotyka i wszystko co z nią związane potrafią w Tobie widzu wzbudzić śmiech, taki życiowy, który ogarnia Cię w chwili, gdy zdajesz sobie sprawę, że rozumiesz i  wiesz jak to jest, to komedia o orgii w małym mieście jest właśnie dla Ciebie. 
Oczywiście dojdzie tu do pewnych przetasowań, tego nie da się uniknąć. Generalnie jednak okaże się, że i z seksu może wyjść coś dobrego, pod warunkiem, że jest się gotowym na życiową rewolucję i chce się odejść od małomiasteczkowych wymagań. 

Dziękuję!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co jednemu się podoba, drugiemu nie musi i na odwrót. Szanujmy się wzajemnie wyrażając własne opinie.
Wszystkie komentarze o treści obraźliwej, wulgarnej i tym podobnej będą usuwane.
Jeśli nie potrafisz wyrazić własnego zdania, bez obrażania drugiej osoby, to lepiej nie wyrażaj go wcale.