niedziela, 25 grudnia 2016

Boże Narodzenie w Cooltowych animacjach

Boże Narodzenie to temat bardzo wdzięczny dla twórców animacji komputerowych. Im dziwniejszy klimat świąt i im bardziej oryginalni bohaterowie je obchodzą, tym ciekawiej.  Co tym razem udało się znaleźć?

Prezent Nocnej Furii
Czas trwania: 22 min.

Okazuje się, że Wikingowie też mają swój odpowiednik świąt Bożego Narodzenia o nazwie Snoggletog, do którego właśnie się szykują . Niespodziewanie wszystkie smoki odlatują. Na końcu dołącza do nich też Szczerbatek. Dlaczego? I co ważniejsze, czy wrócą?
Piękna, wzruszająca historia o smokach i przywiązaniu ponad brakami. Uroniłam łzę, serio.Mamucia Gwiazdka
Czas trwania: 26 min.

Klimat śnieżno-lodowy sprzyja przecież Gwiazdce, więc czemu nie miałby jej mieć i mamuty?  
Niszcząc świąteczną skałę Mańka, Sid trafia na listę niegrzecznych Świętego Mikołaja. Chcąc odkupić swoje winy, wspólnie z Brzoskwinką i oposami, wyrusza na Biegun. 

Bardzo fajnie opowiedziana historia. Znalazło się miejsce dla zaprzęgu Mikołaja, pilnie strzeżonej mikołajowej bazy, a nawet dla pierwowzoru skrzatów Mikołaja. Zabawna i pomysłowa opowieść.

Święta, święta i Po
Czas trwania:  20 min.


Jak co roku Po przygotowuje się wraz z tatą i innymi mieszkańcami Doliny do obchodów Święta Latarni. Tymczasem mistrz Shifu nakazuje Po zorganizowanie uczty dla wszystkich mistrzów Kung Fu. Młody Panda początkowo jest zachwycony, potem jednak zdaje sobie sprawę, że święta bez taty, nie są tym, czego chciał. 
Zabawna i mądra krótkometrażówka, z jasnym przesłaniem. Czasem od wyrafinowanej jakości, ważniejsze jest towarzystwo bliskich i  przyjaciół, nawet jeśli mieliby się zajadać tylko (albo i aż) zupą kluskową. 

Pada Shrek 
Czas trwania: 21 min.

Gdyby to zależało od Shreka, nie obchodziłby świąt. Ale odkąd ma żonę i dzieci, ze zgrozą dowiaduje się, że Fiona i owszem, bardzo chce mieć święta. Spanikowany ogr postanawia zrobić prawdziwe święta last minute. Czy bajkowa zgraja z osłem, kotem, świnkami, Pinokiem i całą resztą mu to ułatwi czy utrudni? Hmm, punkt widzenia zależy od stopnia zazielenienia. :)
Jedna z lepszych krótkometrażówek tematycznych. Zabawna, pomysłowa i nawet trochę pikantna z tym samym, znanym przesłaniem: liczą się przyjaciele, bo to oni tworzą naszą oryginalną, hałaśliwą, ale też kochającą się rodzinę. 


Madagwiazdka 
Czas trwania: 21 min. 


Alex i jego przyjaciele podejmują kolejną próbę odlotu z wyspy, na której ugrzęźli. Ich marzeniem jest powrót do domu na święta. Tymczasem na wyspie niespodziewanie ląduje zaprzęg Świętego Mikołaja, który niepodziewanie z winy króla Juliana traci pamięć. Naczelną powinnością naszych bohaterów staje się zatem zadośćuczynienie tradycji i dostarczenie prezentów do odbiorców. Co z tego wyniknie i czy Julian nauczy się dawać, a nie tylko brać, to się okaże.
Znajdzie się też miejsce dla Pingwinów i ich przeciwników reniferów z zaprzęgu Mikołaja.
Przezabawnie i z klimatem. Polecam!

Pingwiny: Misja Świąteczna 
Czas trwania: 12 min.


W święta nikt nie powinien być sam. Szeregowy, pingwin o miękkim szlachetnym sercu, dobrze to rozumie. Gdy widzi, że miś polarny Ted, jest smutny, Szeregowy nie ma chęci świętować. Postanawia iść i kupić mu prezent. Przypadkiem trafia do rąk zrzędliwej staruszki i sam staje się prezentem dla kogo...
No właśnie. Skipper, Kowalski i Ricco ruszają z odsieczą.
Pingwiny, jak zawsze,  trzymają poziom.
Polecam.

1 komentarz:

  1. Z prezentowanych znałam tylko świąteczną odsłonę Shreka! Koniecznie muszę nadrobić pozostałe tytuły!
    Spokojnych świąt! Zakładka do Przyszłości

    OdpowiedzUsuń

Co jednemu się podoba, drugiemu nie musi i na odwrót. Szanujmy się wzajemnie wyrażając własne opinie.
Wszystkie komentarze o treści obraźliwej, wulgarnej i tym podobnej będą usuwane.
Jeśli nie potrafisz wyrazić własnego zdania, bez obrażania drugiej osoby, to lepiej nie wyrażaj go wcale.