sobota, 8 września 2018

Sabrina Jeffries: Polowanie na męża

Autor: Sabrina Jeffries
Tytuł: Polowanie na męża
Seria: Diablęta z Hallstead Hall, t.5
Stron: 384
Wydawca: BIS


Lady Celia Sharpe została przyparta do muru, po tym jak jej brat Gabriel się ożenił. Jeśli teraz ona, w ciągu dwóch miesięcy nie wyjdzie za mąż, jej rodzeństwo straci spadek. W dodatku wyszło na jaw, że rodzina już przywykła do faktu, że chłopczyca Celia jest nieatrakcyjna i trudno będzie miała znaleźć męża. Trudno? Co to to nie! Już ona im pokaże! Przecież nie może to być trudniejsze od strzału z 50 metrów, prawda?

Najmłodsza z rodzeństwa Celia postanawia udowodnić rodzinie, a w duchu i sobie, że potrafi zdobyć mężczyznę. O sprawdzenie kandydatów prosi pracującego od roku dla rodziny Sharpe'ów pana Pintera, detektywa z Bow Street. Nie znosi go co prawda, ale nie da się ukryć, że jest dobry i rzetelny w swoim fachu.
Pan Pinter niechętnie podejmuje się zadania. Myśl o zalotnikach Celii jest mu bardzo nieznośna.
Co łączy tych dwoje  i czy pod warstwą wzajemnej niechęci kryje się może jakieś uczucie?

Od pierwszego tomu, kiedy to szarmancko pomagał Marii, jestem wielką fanką pana Jacksona Pintera. Od razu wiedziałam, że jego i Celię połączy  uczucie! Czekałam na lekturę piątego tomu z wielką niecierpliwością i się nie zawiodłam! To trochę tak, jak w powieści Jane Austen. On jest Zasadniczy i Dumny, ona - cóż, uprzedzona. Gdyby nie zbieg okoliczności, przegapiliby miłość życia. Na szczęście udało się im dojść do porozumienia. Muszę przyznać, że z romansowych wątków cyklu ten właśnie, po historii Minerwy i Gilesa, należy do moich ulubionych. Zabawne, cięte dialogi między bohaterami, krztyna niebezpieczeństwa i wysmakowane sceny miłosne, wszystko to sprawia, że tę książkę się dosłownie połyka.

Rumieńców nabiera także sprawa śledztwa w związku ze śmiercią rodziców bohaterów. Już wiadomo, że nie był to tragiczny wypadek, ani że pani Sharpe nie zabiła męża w szale zazdrości. To było zabójstwo i w finałowym tomie wreszcie dowiemy się kto i dlaczego zabił lorda i lady Sharpe. Bedą chwile grozy i niebezpieczeństwa.

Cykl Diablęta z Halstead Hall to bardzo przyjemna lektura na wakacje. XIX - wieczny Londyn, era gorsetów i pantalonów, czas reputacji i kradzionych chwil intymnych, zupełnie inna mentalność; Sabrina Jeffries świetnie i obrazowo przeniosła to na karty swoich powieści. Cieszę się, że odkryłam twórczość autorki i już sięgam po jej kolejny cykl, ten o starych pannach.

Seria Diablęta z Hallstead Hall: 

4. Zaloty Gabriela, 5. Polowanie na męża.

1 komentarz:

Co jednemu się podoba, drugiemu nie musi i na odwrót. Szanujmy się wzajemnie wyrażając własne opinie.
Wszystkie komentarze o treści obraźliwej, wulgarnej i tym podobnej będą usuwane.
Jeśli nie potrafisz wyrazić własnego zdania, bez obrażania drugiej osoby, to lepiej nie wyrażaj go wcale.